השילוב בין עיסוי תאילנדי ויוגה ותרומתם לנפש האדם

עיסוי תאילנדי קיבל כמה וכמה תארים לאורך ההיסטוריה (ומדובר בהיסטוריה ארוכה מאוד, של כ-2,500 שנים). בין היתר, נקרא הטיפול הזה תאי יוגה ואף טיפול יוגה פסיבי. הסיבות לכך ברורות: תאי מסאג' כולל בתוכו שלל מוטיבים אשר נחשבים למרכזיים גם ביוגה עצמה. וזו הסיבה מדוע גם הוא נחשב למשמעותי מאוד עבור הנפש ועבור הרגשתו הכללית של האדם המטופל.
טיפול כזה בקליניקה של אמילי יחולל פלאים בגופך. באחריות.

רוצה לזכות בעיסוי ייחודי, שלא תמצא בשום מקום אחר בישראל?
התקשר עכשיו לקליניקה של אמילי בראשון לציון: 054-4319221

העיקרון סביבו פועלת היוגה

התורה המרתקת ששמה יוגה סובבת סביב עיקרון אחד מרכזי: הפעלת הגוף בצורה ייחודית, אשר תתרום לזרימת הדם ותסייע בהסדרת קצב הנשימה, ברמה עמוקה כל כך עד שאיברי הגוף כולם יושפעו מן התהליך.

על פי תפיסה זו, ביצוע תרגילי יוגה באופן קבוע, אחת לכמה זמן, מאזנת את הגוף ומשפרת את ההרגשה: היא תורמת לגמישות ולאלסטיות של הגוף, מקלה על ביצוע תנועות שונות, מסייעת להפחית כאבים ואף משפרת את הכושר והסיבולת. כל אלו מושגים בעזרת תרגילים מיוחדים, אשר אינם פועלים נקודתית, אלא 'עוטפים' ומשפיעים על הגוף כולו.

עיסוי תאילנדי – אותו עיקרון, שיטת עבודה שונה

תאי מסאג' עובד, כאמור, על אותו עיקרון: עבודה על ערוצים מסוימים של אנרגיות אשר נמצאים בגוף, כך על פי תורת היוגה (זרמים שנקראים סנים), בכדי לשפר את ההרגשה ולשחרר את הגוף מעכבות, חסמים וכאבים.

ההבדל היחידי – והמשמעותי בפני עצמו – הוא בכלים בהם משתמש המטפל במהלך תאי מאסז': כאן, לא המטופל הוא שמבצע את התרגילים, אלא המטפל. אדם שיצפה מהצד בטיפול, ידמה את המטופל לבובה על חוטים, אותה מזיז המטפל כאוות נפשו.

הוא כולל בטיפול לחיצות, משיכות, מתיחות ועיסויים שונים, אשר למעשה מדמים את אותו מצב גופני בו נמצא האדם במהלך תרגילי יוגה שונים. זו הסיבה בגללה עיסוי תאילנדי נקרא גם יוגה פסיבי – מבצעים את כל אותן פעולות אשר נעשות במהלך יוגה, אך האדם אשר עובר את החוויה לא עושה דבר בעצמו.

התרומה לנפש היא עצומה

בין אם מדובר בתרגילי יוגה או בטיפול thai massage, התרומה לה זוכה האדם מבחינה נפשית ומנטאלית היא אדירה. ברגע שאותו אדם נכנס לרמה התודעתית הנדרשת במהלך אחת משתי השיטות הללו, הוא מתחבר בצורה הטובה ביותר אל הפנימיות שבו.

זו למעשה המטרה העיקרית של היוגה, על כל גרסאותיה: התכנסות פנימה, אל תוך נפשו של המטופל, אשר משתמש בחושיו כדי להיסגר, במובן הטוב של המילה. כלומר – לא לתת לשום גורם חיצונית להשפיע עליו. ברגע שיגיע למצב כזה, השמיים הם הגבול.

את אותה הרגשה ניתן להשיג גם במהלך עיסוי תאילנדי ,לעיתים אף מהר יותר מאשר ביוגה המסורתית. כאשר הגוף כולו נתון לאדם אחר, ואין צורך להשקיע מחשבה בביצוע התרגילים ובהשגת היציבה הנכונה, המטופל יכול להתמסר כולו למגע ולהרגשה. כך, הנפש יכולה להזדכך ולהפוך לטהורה ביותר.

גם הנפש שלך זקוקה לטיפול?
רוצה להתחבר אל הפנימיות שלך בצורה הטובה ביותר?
התקשר עוד היום לקליניקה של אמילי:
054-4319221

בקליניקה של אמילי ניתן לקבל את העיסויים הבאים :