רפלקסולוגיה או Foot massage? שני טיפולים יחודיים וההבדל ביניהם

Foot massage ורפלקסולוגיה הם מעין אחים אשר מגיעים מאותה משפחה. בשניהם הטיפול מתרכז בגפיים התחתונות, בשניהם המגע נועד להשפיע ולהשליך על אזורים שונים בגוף ובשניהם מדובר בטיפולים משחררים ומענגים במיוחד. ובכל זאת, יש שוני בין שני הטיפולים הללו. אנחנו ננסה להסביר אותם כאן.

הבדל ראשון: הכלים בהם משתמש המטפל

הרפלקסולוגיה מוכרת לנו כטיפול בו המטפל לוח על נקודות שונות ברגל ומשחרר כאבים ולחצים מאזורים שונים בגוף. ישנה 'מפה' של ממש על כף הרגל, כך טוענים הרפלקסולוגים, ובעזרת מומחיותם הם יכולים לדעת בדיוק מה תעשה כל לחיצה.

במובן הזה, אין כמעט הבדל בין הרפלקסולוגיה לבין עיסוי רגליים בשיטת פוט מסאג'. ההבדל העיקרי בעניין זה הוא דווקא בדרך בה מתבצע הטיפול, כלומר: העזרים בהם משתמשים (או שלא משתמשים) המטפלים.

ובכן, ברפלקסולוגיה לא נעשה שימוש בשום כלי מלבד הידיים. המיומנות שבלחיצות המדויקות והיציבות של ידי ואצבעות המטפל, הן שעושות את העבודה. Foot massage מציע טיפול מעט משודרג יותר: הוא כולל מקל מיוחד, אשר מאפשר לבצע לחיצות משני סוגים, אחת עם היד והשנייה עם המקל.

בדרך זו, הלחיצות יכולות להיות גם רחבות יותר ולגעת בו זמנית בכמה נקודות, מה שקשה להשיג במהלך טיפול רפלקסולוגיה. גם כאן, כאשר מדובר במטפל פוט מאסז' מיומן, התוצאות יהיו מופלאות.

חולם על טיפול פוט מסאג' ממש כמו בתאילנד?
התקשר עכשיו: 054-4319221

הבדל שני: שטח הלחיצה

כפי שציינו, הרפלקסולוג מתרכז אך ורק בכפות הרגליים בעת הטיפול. זהו שטח ייחודי ורגיש מאוד, אשר יש בו כדי להשפיע על התחושות בכל הגוף, מבלי לגעת בשום אזור אחר מלבד בכף הרגל. ללא ספק מדובר בטיפול ייחודי.

Foot massage, לעומת זאת, אינו מתמקד רק בכף הרגל ולמעשה מרחיב משמעותית את שטח הגוף אשר זוכה לטיפול. במהלך עיסוי רגליים מסוג זה, המטפל מעניק תשומת לב לכף הרגל, כמובן, אך גם לכל השטח שבין כף הרגל לברך.

יש בכך כמה יתרונות: ראשית, הגוף זוכה לעוד נקודות לחיצה נעימות וכך למעשה נהנה יותר (ממש כמו עיסוי אשר מכסה את כל הגוף. ככל שכמות האיברים הנכללים בעיסוי גדול יותר, כך העונג גדול יותר). שנית, גם ברגל עצמה ישנן מספר נקודת לחיצה שיכולות להשפיע על חלקים שונים בגוף ולהפוך את הטיפול לאפקטיבי עוד יותר.

הבדל שלישי: התרבות

זה לא הבדל משמעותי, אבל בכל זאת: הרפלקסולוגיה ידועה כבר שנים כטיפול אשר רווח מאוד במדינות המערב. זוהי אולי הדוגמא הטובה ביותר לשילוב של הרפואה האלטרנטיבית בעולם המערבי. כיום, לא מעט אנשים מחפשים רפלקסולוג טוב כדי לשפר את הרגשתם.

Foot massage, לעומת זאת, נחשב עדיין לטיפול השייך למזרח הרחוק. הרבה מאוד אנשים מעוניינים בו משום שהוא מזכיר להם במידה מסוימת את הטיול שערכו בתאילנד לפני מספר שנים. אך כאשר הם נכנסים לטיפול וזוכים למגע המפנק, הם שוכחים מהכל. כי פוט מסאג' הוא עיסוי מקצועי ומועיל במיוחד.

כדי להבין באמת את ההבדלים
ולזכות בטיפול Foot massage אמיתי בקליניקה של אמילי
התקשר 054-4319221

בקליניקה של אמילי ניתן לקבל את העיסויים הבאים :